התמודדות של חברה המנוהלת על־ידי בעל־תפקיד עם תחרות של נושא־משרה | יהודית קורן (כרך א)

המאמר עוסק בדרכים למניעתו של הנזק, אשר עלול להיגרם לחברה המצויה בהליכי הבראה (פירוק, כינוס, הסדר נושים), ואשר העסק שלה מנוהל על ידי בעל-תפקיד (מפרק, מפרק זמני, כונס נכסים, נאמן או מנהל בהסדר נושים), כתוצאה מתחרות של נושא-משרה, שכהונתו הושעתה או הופסקה בעקבות מינוי בעל-התפקיד.

המאמר דן בהשפעת מינוי בעל-התפקיד על מעמדו של נושא המשרה, מצביע על הסיכון שעלול להיגרם לחברה כתוצאה מן התחרות על ידי נושא המשרה ומצביע על דרכים הקיימות כיום בדין לשם התמודדות עם הבעיה. כן מוצבע במאמר על חסרונותיהם של אמצעי ההתמודדות הקיימים, ומוצע פתרון חקיקתי על ידי תוספת להגדרת המונח "נושא משרה", באופן שיחיל את חובת האמונים על נושא משרה של חברה בהליכי הבראה.

להורדת המאמר המלא

How a Company Managed by a Position Holder Handles Competition from a Senior Officer

Yehudit Korren

Abstract

The article considers ways to prevent damage that could be caused to a company in the midst of recovery procedures (liquidation, receivership, arrangement with creditors), with its business being managed by a position holder (liquidator, provisional liquidator, receiver, trustee or manager in an arrangement with creditors), as a result of competition initiated against it by a senior officer who has been suspended or removed from office following the appointment of the position holder. The article discusses the effect of the position holder’s appointment on the status of the senior officer, points at the risks that could face the company as a result of competition with the senior officer, and elaborates the currently existing legal measures available to deal with the problem. In addition, the article points out the shortcomings of the existing measures, and proposes a legislative solution in the form of an addendum to the definition of the term “senior officer,” which would impose fiduciary duties upon a senior officer of a company undergoing recovery procedures.

אודות אתר משפט ועסקים

משפט ועסקים הוא כתב העת של בית ספר הארי רדזינר למשפטים, אוניברסיטת רייכמן
פוסט זה פורסם בקטגוריה מהדורת הדפוס, קורן יהודית, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s